Що таке скатний аератор?

У цій статті ми поговоримо про м'якої покрівлі, а точніше про непоправні помилки при її устрій. Про те, як їх уникнути і з допомогою якого матеріалу це можна зробити. Облаштування м'якої покрівлі нескладний, але дуже відповідальний процес. І, іноді, економлячи на якихось дрібницях, можна зробити непоправні помилки. До однієї з таких відноситься нехтування облаштування вентиляції покрівельного пирога.

Вентиляція потрібна для провітрювання покрівлі і виведення зайвої вологи. Як з'являється ця зайва волога? Існує думка, що саме м'яка покрівля є герметичною. Адже в покрівельному пирозі укладають плівки: гідробар'єр і паробар'єр (якщо укладають утеплювач).

Зайва волога утворюється кожен день від прийняття ванни, приготування їжі, так що тут, навіть від того, що Ви дихаєте. А якщо в будинку живе сім'я, хоча б із чотирьох осіб, то в день утворюється від 2-4 л водяної пари. Звичайно, не весь він іде в покрівлю, але тим не менш впливає на неї. Також зайва волога утворюється від перепаду температур. І мова не тільки про сильному сонці влітку або морозі взимку, але і про різниці температур зовні і всередині приміщення. За підсумком цих факторів дрібні крапельки води потрапляють на крокви, утеплювач та інші матеріали. До речі, Ви знали, що при намоканні навіть 2% утеплювача, він втрачає до 90% своїх властивостей. А також це сприяє вогкості, утворенню цвілі і грибка.

Забезпечити вентиляцію і відведення зайвої вологи можна! Для цього на етапі облаштування покрівлі, а точніше, укладання черепиці, встановлюють - точковий скатний аератор. Установка такого аератора відбувається на етапі монтажу покрівлі, а точніше, перед установкою фінішного покриття. Він має плоску основу і нагадує коробочку за формою. Один встановлений аератор може забезпечити вентиляцію на 5-10м2 покрівлі.


Як працює аератор? Він працює як вентиляція, допомагаючи повітрю циркулювати і витягати зайву вологу, тим самим внутрішній пиріг не вбирає вологу і не намокає. Тобто покрівельний пиріг прослужить вам довгі роки, а матеріали всередині його будуть виконувати свої властивості і не втратять первісний зовнішній вигляд.

Переваги використання скатних аераторів:

  • Запобігання перегріву влітку даху
  • Захист покрівлі від тріщин, деформація, проривів
  • Запобігання пошкодження утеплювача і дерев'яних крокв
  • Виключення утворення конденсату, грибка і цвілі

Підведемо підсумки! Аератор – це не дорогий матеріал, установкою якого не потрібно зневажати. Використавши цей матеріал, Ви збережете первинний зовнішній вигляд покрівлі. А матеріали покрівельного пирога будуть надійно виконувати свої функції протягом багатьох років. Якщо Вас цікавить, «як встановити точковий скатний аератор» читайте нашу статтю.

Павловська Тетяна

Для отримання додаткової консультації звертайтеся за телефонами: (044) 209-31-17 (067) 325-35-31 (067) 504-38-12